Datum objave: 2. ožujka 2026.
Kategorija: Nekategorizirano

U učionici biologije i kemije ove godine oformili smo živi kutić! Uz brojne sobne biljke, uspješno smo postavili i akvarij s ribicama i vodenim biljkama te terarij s paličnjacima. 

Većinu smo dobili zahvaljujući donacijama akvarista s područja Slavonskog Broda koji su se rado odazvali i pomogli donacijom akvarija s pripadajućom opremom, donacijom bilja i ribica, dok su nam supstrat i podlogu donirali iz Pet Centra. Paličnjake smo također dobili kao donaciju učiteljice iz Osnovne škole u Velikoj. Ostalu dekoraciju osigurala je učiteljica biologije i kemije Martina Štimac.

Akvarij i terarij svakodnevno privlače pažnju učenika pri čemu rado provode vrijeme promatrajući životinje. Brigu o akvariju i terariju uskoro će preuzeti skupina Mladih čuvara prirode koja djeluje u sklopu izvannastavne aktivnosti Mladi biolozi. 

Živi kutić ima veliku ulogu u shvaćanju i povezivanju različitih procesa koji se događaju u prirodi, a terarij nam između ostalog služi i za savladavanje straha od kukaca s obzirom da su paličnjaci unatoč svom izgledu poprilično mirne i bezopasne životinje. 

 

Martina Štimac, učiteljica biologije i kemije

Pročitajte još

Oproštaj osmaša i zahvala dragoj učiteljici

Oproštaj osmaša i zahvala dragoj učiteljici

Školska godina na OŠ „Ljudevit Gaj" privela se kraju na posebno dirljiv i svečan način. Učenici osmog razreda oprostili su se od svojih profesora, školskih klupa i prijatelja na tradicionalnoj oproštajnoj priredbi, punoj emocija, smijeha i nezaboravnih trenutaka. Na...

Stvaram legićima

Stvaram legićima

Učenici naše škole sudjelovali su na međužpanijskom natjecanju Stvaram legićima. Natjecanje je održano 3. lipnja 2026. u Starom Slatiniku. Ekipa pod nazivom Ormalu sastojala se od petorice članova koji su predstavljali našu školi. Zajedničkom suradnjom i kreativnošću...

Skip to content