Datum objave: 6. listopada 2025.

Naš osmaš Marko Benković ponovno se istaknuo svojim pjesničkim talentom. U subotu, 4. listopada 2025. sudjelovao je sa svojom mentoricom, učiteljicom hrvatskoga jezika Ines Knežević na 17. Rešetaračkom susretu mladih pjesnika i prozaika. Na susretu je pročitao pjesmu Ja sam dite… koja je objavljena u zborniku piši, bRiši, riŠi.

Marko je iznimno talentiran za literarni izričaj te su mu pjesme dosad objavljene u nekoliko različitih zbornika. Za Rešetarački susret mladih pjesnika i prozaika odlučio je napisati pjesmu posvećenu svome slavonskom zavičaju.

Bravo, Marko!

Ja sam dite…

 

Ja sam dite

slavonskoga kraja

gdje se ravnica sa Suncem spaja.

 

Svakog dana

kad svojim selom prođem

ponosan sam što sam u njem rođen.

Rodila me Hrvatica mati,

da nas zatru nikom neću dati!

 

Kamo god krenem

u srcu ga nosim;

svojim selom i ravnicom

ja se ponosim.

Pročitajte još

Škola plivanja

Škola plivanja

Učenici drugih i trećih razreda matične škole i područnih škola Živike i Ciglenik su tijekom svibnja sudjelovali u školi plivanja u gradskim bazenima u Slavonskom Brodu. Škola plivanja je organizirana u sklopu projekta „Od igre do ideje“ u okviru javnog poziva...

Predavanje iz Prve pomoći

Predavanje iz Prve pomoći

U utorak 26. svibnja ugostili smo djelatnicu Crvenog križa Slavonski Brod Andrijanu Žunić, koja je održala zanimljivo predavanje iz Prve pomoći učenicima 6. i 7. razreda. Predavanje je uvod u izvannastavnu aktivnost Prva pomoć koju škola planira uvesti u sljedećoj...

Skip to content