DAN ZAHVALNOSTI ZA BOŽJA DOBROČINSTVA

Autor: Administrator , 22. 10. 2014.

DAN ZAHVALNOSTI ZA BOŽJA DOBROČINSTVA

Učenici i učitelji OŠ „Ljudevit Gaj“ Lužani zajedno sa svojim župnikom Antunom Capanom i župljanima proslavili su 13. listopada 2014. godine Dan zahvalnosti za Božja dobročinstva. Toga dana je i klečanje u našoj Župi Gospe Fatimske. Na svečanoj misi učenici su prinoseći darove izrekli zahvalu za Božja dobročinstva i plodove Zemlje:

* ZEMLJU (Matija Vinković)

* KRUH I KOLAČE (Barbara Pešutić, Fabijan Vrakić, i Iva Đurić)

* KVASAC (Ivona Marić)

* VOĆE I POVRĆE (Patricija Pavković, Žana Knežević i Tvrtko Ergović)

* VINO (Tonino Jukić i Monika Vračić)

* VODU (Stjepan Hron i Mia Vračić)

* BIBLIJU (Robert Pešutić i Ana Kereković)

* DNEVNIK (Marinela Pavić i Filip Štrk)

* ŠKOLSKU TORBU ( Matea Matok i Dolores Jergović)

Zahvaljujemo roditeljima koji su trudom u kruhu, vinu i plodovima zemlje pridonijeli ovome slavlju.

Poslije svete mise okupili smo se ispred Crkve na zajednički agape. Vjernici su uživali u kolačima koje su ispekle mame, bake i učenici škole.

Posjetili  smo stare i bolesne osobe u Domu za starije i bolesne u Lužanima koje smo također obradovali kolačima i radosnim osmjehom naših učenica Gabrijele Stjepanović i  Monike Margetić. Također smo posjetili Tvornicu  boja i lakova „Svjetlost“, „Stjepan Komerc“ i djelatnike Općine Oriovac.

Posebna zahvala roditeljima, bakama i djeci koji su sudjelovali u školskom projektu „Pomozimo djeci poplavljene Hrvatske!“. Pod geslom „Blago milosrdnima, oni će zadobiti milosrđe!“ u nedjelju 12. listopada nakon svete mise prodavali  smo kolače i time pomogli najpotrebnijima.

Pozivamo vas da nas i  dalje podržavate i pratite u humanitarnim projektima.

« Ožujak 2024 »