Književno-zabavni kviz o životu i djelu Dragutina Tadijanovića

Autor: MARINA ĐUKIĆ, 26. 11. 2018.

Ove godine obilježava se 113. godina od rođenja velikog hrvatskog pjesnika Dragutina Tadijanovića.
Povodom pjesnikova rođendana Turistička zajednica Slavonskoga Broda i Osnovna škola „Hugo Badalić“ iz Slavonskoga Broda organizirale su Književno-zabavni kviz o životu i djelu Dragutina Tadijanovića.

Prijavilo se 27 osnovnih škola iz cijele Hrvatske, a nastupalo je preko 100 natjecatelja. Natjecatelji su pokazali zavidno znanje o životu i djelu pjesnika, ali i brzinu, spretnost, domišljatost. Izvrsno su surađivali i zajedničkim snagama napredovali kroz kviz. Natjecatelji su prvo rješavali eliminacijski test nakon kojega je 5 ekipa finalista prošlo u daljnju fazu natjecanja.

Među finalistima zasluženo se našla i naša škola.

Nakon eliminacijskog testa učenici su sa svojim mentorima posjetili rodnu kuću Dragutina Tadijanovića u Rastušju te vidjeli lokalitete koji su pjesnika inspirirali: njegove oranice, potok, šume zelene. Posjetili su i njegovu sobu u Franjevačkom samostanu u Slavonskom Brodu u kojoj je živio dok se školovao te Spomen dom Dragutinu Tadijanoviću koji čuva njegovu ostavštinu.

Na završnici kviza učenici su se natjecali u 5 zanimljivih i dinamičnih kategorija: abc pitalice, igra asocijacija, 5 na 5, igra spretnosti i pjevanje bećarca.

Čestitamo učenicima 8. razreda Heleni Ervaćinović, Eugenu Kopiću, Marineli Pavić i Nikolini Žunter, ali i mentoricama Ines Knežević i Marini Đukić na ovome uspjehu!

Zahvaljujemo učitelju glazbene kulture Dariju Vidmaru koji nam je pomogao da bećarac ovako dobro zvuči!