Posjet kinu Cinestar i Gradskoj knjižnici Slavonski Brod

Autor: Marina Rakić, 18. 4. 2024.

U utorak, 9. 4. učenici predmetne nastave pogledali su film „Izazov života“ i posjetili Gradsku knjižnicu Slavonski Brod

U 8.30 krenuli smo iz Lužana prema kinu Cinestar gdje smo gledali film „Izazov života“ (engl. Arthur The King ). Udobno se smjestivši uz kokice i piće, upustili smo se u avanturu s glavnim junacima te se podsjetili što znači ustrajnost, podrška, pravo prijateljstvo i ljubav prema životinjama. Biti borac nije lagano, ali se trud na kraju uvijek isplati. Dirnuti filmom uz koji je pala i pokoja suza, nastavili smo izvanučioničku nastavu te se uputili prema Gradskoj knjižnici Slavonski Brod.

Stigavši onamo, srdačno su nas dočekale knjižničarke Sanja i Iva. S obzirom na to da smo bili dosta velika grupa, morali smo se podijeliti u dvije manje grupe kako bismo mogli započeti obilazak knjižnice uz stručno vodstvo. Tako je knjižničarka Iva vodila pete i šeste razrede, a knjižničarka Sanja sedme i osme. Saznavši neke osnovne informacije o knjižnici kao što su uvjeti posudbe, veličinu fonda, zbirke koje posjeduje, grupe su se ponovno našle zajedno u velikoj dvorani. Ondje su učenici gledali kratki film „ Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea“ nakon kojeg je uslijedio kviz.

Peti i šesti razredi natjecali su se protiv sedmih i osmih. Iako su svi bili vrlo dobri i znali sve odgovore na pitanja, kocka je ipak bila naklonjenija sedmim i osmim razredima koji su na kraju odnijeli pobjedu. Kao nagradu učenici su osvojili knjigu „Najgori roditelji na svijetu“ Davida Walliamsa koja je već pronašla svoje mjesto na policama naše knjižnice.  Pomalo umorni, ali puni dojmova vratili smo se svojim kućama.

« Svibanj 2024 »