„Poštujte naše znakove“

Autor: Ivan Trojić, 13. 9. 2021.

U našoj školi 10.rujna 2021. održano je predavanje MUP-a za roditelje prvašića. U školu su došli roditelji prvašića Matične škole, PŠ Živike i PŠ Ciglenik. Prometni policajac održao je predavanje o sigurnosti o prometu. Roditeljima prvašića dao je upute kako se ponašati u prometu, a za nekoliko dana biti će održano predavanje za učenike prvašiće.

POŠTUJTE NAŠE ZNAKOVE je akcija koja već više od 20 godine prati generacije prvašića u njihovim prvim tjednima odlaska u školu i, za veliki broj njih, u njihovim prvim samostalnim koracima u prometu.

Hlapić, Gita i njihovi prijatelji dobre savjete imaju za svu djecu koja su sudionici u prometu i pokazuju primjerima kako se sigurno kretati u prometu.

Projekt POŠUJTE NAŠE ZNAKOVE u vrijeme počekta školske godine međutim samo doseže vrhunac aktualnosti, a njegove su poruke podjednako važne svakoga dana u godini i nikada ne postaju suvišne.

Slogan POŠTUJTE NAŠE ZNAKOVE poziv je i vozačima na poseban oprez na mjestima gdje se kreću djeca i dodatno usporavanje vožnje kao i na bespogovorno poštivanje prometnih znakova. Vozači mogu dodatno pridonijeti sigurnosti svakog djeteta koje susreću na prometnicama svojim iskustvom odrasle osobe i jasnim razumijevanjem situacija u prometu i opasnosti koje mogu iskrsnuti u određenom trenutku.

I kako je Akcija postala tradicionalnom tako je i apel POŠTUJTE NAŠE ZNAKOVE ušao u naše svakodnevne razgovore kad želimo ukratko ukazati na potreban oprez koji se očekuje ne samo od djece, ne samo od vozača, već od svakog sudionika u prometu.

Fotografije s predavanja pogledajte u našoj galeriji.